ul. Wspólna 2, 66-530 Drezdenko
693 488 142

Punkty spustowe, czyli jak pozbyć się bólu!

 Punkty spustowe, czyli jak pozbyć się bólu!   Punk spustowy to dokuczliwy i bolesny przy ucisku punkt w napiętym paśmie mięśnia. Są one bardzo często przyczyną powstawania licznych kontuzji i urazów. Chyba nie ma osoby, u której nie występują punkty spustowe. Zadziwiające, że mimo tak powszechnego występowania  jest wiele osób, które o nich nie słyszało.

Rozluźnione i sprawne mięśnie to mięśnie wolne od napięć powodowanych przez punkty spustowe.

Przyczyna powstawania punktów spustowych może być nadmierny wysiłek fizyczny, kontuzja bądź uraz, oraz praca, która przeciąża niektóre grupy mięśniowe.

 

Często nie jesteśmy świadomi występowania w naszym ciele punktów spustowych gdyż są, one często mylone z poważnymi chorobami i przypadłościami takimi jak rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty i golfisty, dyskopatia.

Napięte w wyniku punktów spustowych mięśnie mogą nam dokuczać miesiącami a nawet latami!!!

Błędnie zdiagnozowane urazy były często przyczyną niepotrzebnie przeprowadzonych operacji i zabiegów. Dbanie o mięśnie nie zajmuje dużo czasu, a gwarantuje nam bezbolesne i komfortowe funkcjonowanie do późnej starości.

 

Do was należy decyzja czy wolicie zastrzyk przeciwbólowy i chwilową ulgę i sprawne funkcjonowanie na długo. bardzo często można poradzić sobie z puntami spustowymi samemu, wręcz nie wyobrażam  sobie sportowca, który tego nie robi!

     Niestety czasami lokalizacja punktów spustowych wymaga pomocy, gdyż nie jesteśmy w stanie sami do nich dotrzeć. Pojawia się także jeszcze jeden problem związany z tym, że punkty spustowe często powodują ból rzutowany.

     Oznacza to, ze punkt spustowy znajduje się daleko od miejsca odczuwania bólu. wtedy potrzebna ci jest wiedza, lub pomoc kogoś doświadczonego w lokalizacji punktów spustowych. bardzo często nawet pojedynczy profesjonalnie wykonany masaż powoduje trwałą poprawę. nie oznacza to oczywiście, że jest tak zawsze, czasami rozluźnianie trzeba powtórzyć.

Nie twierdzę także, że punkty spustowe są jedyną przyczyną bólu i kontuzji. ale sprawdzenie tego zajmuje tak mało czasu. że na pewno warto!!!

Jeśli borykasz się z kontuzją odczuwasz ból w plecach lub innych miejscach swojego ciała i potrzebujesz pomocy jestem do twojej dyspozycji. Umów się na wizytę tel.  697650575  bądź skontaktuj przez stronę https://fitnesssportdrezdenko.pl

Podobne wpisy

Skomentuj