ul. Wspólna 2, 66-530 Drezdenko
693 488 142

Nietolerancja pokarmowa a dieta eliminacyjna.

Nietolerancja pokarmowa a dieta eliminacyjna. Nietolerancja pokarmowa bardzo często mylona jest z alergią pokarmową, ale to nie jest to samo. Alergia pokarmowa objawia się niemal natychmiast po spożyciu pokarmu natomiast efekty nietolerancji pojawiają się najczęściej z kilkudniowym opóźnieniem. Dlatego wykrycie jej jest dużo trudniejsze niż w przypadku alergii.

Wystąpienie nietolerancji oznacza , że organizm nie toleruje jakiegoś pokarmu lub środka spożywczego. Spożywanie pokarmów, których nie tolerujemy może prowadzić do bardzo poważnych chorób. Częstymi objawami nietolerancji pokarmowej są „zamęt w głowie”, zmęczenie, zaburzenia snu, brak energii, zatrzymanie wody w organizmie, zaparcia, wzdęcia nieżyt nosa, zapalenie zatok, astma, zespół nadwrażliwego jelita, biegunka, otyłość, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypki, egzema, pokrzywka, problemy z poczęciem i utrzymaniem ciąży,  problemy reumatologiczne, bóle mięśni, migreny, stany depresyjne i lęki itp.

Bardzo często leczenie nietolerancji metodą prób i błędów nie przynosi skutków.

Bardzo często leczenie nietolerancji metodą prób i błędów nie przynosi skutków. Jedyną skuteczną metodą wykrycia nietolerancji jest przeprowadzenie testu na nietolerancję. Do bardzo skutecznych i dobrze ocenianych  w mediach społecznościowych testów jest food detective. Test można przeprowadzić  w wyspecjalizowanych punktach jeśli jesteście zainteresowani proszę o kontakt pod numer 693488142.

Jedyną naprawdę skuteczną metodą walki z nietolerancją jest dieta eliminacyjna. Zadaniem takiej diety jest wyłączenie z jadłospisu produktów i pokarmów nietolerowanych przez organizm.  https://fitnesssportdrezdenko.pl

Podobne wpisy

Skomentuj