ul. Wspólna 2, 66-530 Drezdenko
693 488 142

Pilates sposobem na zdrowie

Pilates sposobem na zdrowie – na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest pilates?

Jest to system ćwiczeń wzmacniający całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem pracy mięśni głębokich tułowia, mięśni brzucha i pośladków. Wzmacnia mięśnie, ale także ma bardzo korzystny wpływ na stan umysłu. Pomaga się odprężyć i zrelaksować. Stan naszego umysłu i poziom stresu mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego ciała , a co za tym idzie na jakość naszego życia.

Regularne ćwiczenie pilatesu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Regularne

 

ćwiczenie pilatesu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Podstawowe zasady pilatesu to oddech , koncentracja, kontrola, centrum, precyzja i płynność.

 

 

 

Oddech jako podstawowa zasada

Oddech jako podstawowa zasada ma olbrzymie i często niedoceniane znaczenie dla naszego ciała. Dobrze natlenione komórki naszego ciała pracuje harmonijnie i precyzyjnie. Odpowiednia ilość tlenu w naszych mięśniach chroni mięśnie przed kontuzjami. Dobra kondycja mięśni tułowia ochrania i stabilizuje kręgosłup itd.

Koncentracja podczas ćwiczeń

Koncentracja podczas ćwiczeń wyrabia nawyk koncentrowa

nia się podczas zajęć ruchowych w życiu codziennym. Kontrola umysłu nad ciałem to kolejny krok do samodoskonalenia. Wreszcie skupienie się na miednicy jako centrum naszego ciała sprawia , że kontrolujemy dwa najważniejsze mięśnie posturalne naszego ciała: brzuch i pośladki. Pilates uczy także precyzji i płynności ruchu.

Pilates sposobem na zdrowie

Pilates to doskonała opcja dla osób, które chcą wzmocnić swoje ciało, pozbyć się powtarzających się bólów pleców. Jeśli wracasz do formy po przerwie w aktywności fizycznej, jesteś po przebytym urazie lub lubisz spokojne formy ruchu to pilates jest właśnie do ciebie. Jest on także doskonałą formą aktywności dla osób zestresowanych i przemęczonych, gdyż zapewnia relaks i obniża poziom stresu.

Jeśli jesteś zainteresowana pilatesem to zapraszamy na zajęcia grupowe w środy i piątki na 18.00. Chyba, że z jakiś przyczyn nie lubisz zajęć grupowych skorzystaj z pomocy trenera personalnego, który wytłumaczy ci podstawowe zasady i ułoży plan treningowy tel. 697650575

Podobne wpisy

Skomentuj